Lekcie mužnosti od Jamesa Bonda 1

Lekcie mužnosti od Jamesa Bonda

007-Dossier-ArtJamesa Bonda sme už raz v našom magazíne vyzdvihli. Teraz je čas naučiť sa od neho omnoho viac.  Oblečte si smoking a ideme na to. 

Nepatrím medzi mužov, ktorí by agenta 007 poznali do detailov. Pár filmov som registroval, ale ako chlapec som na tomto hrdinovi nevidel nič fascinujúce. Teda až na jeho tradičné „Bond, James Bond”. Ako starnem, začínam objavovať, že šarm, sebakontrola, sebavedomie a sila sú veľmi užitočné vlastnosti. To sú lekcie, ktoré môže Bond vyučovať na profesionálnej úrovni.

Prvý dojem zaváži

Ako som už spomínal, ak aj nepoznáte Jamesa Bonda, tak jeho predstavenie máte vyryté do závitov. Je populárne tvrdiť, že človek by nemal dávať na prvý dojem (a v istých situáciách to môže byť pravda), ale prečo by ste si na ňom nemali dať záležať? Vstúpiť sebavedome do miestnosti, mať pevný stisk, alebo sa jasne a zreteľne predstaviť… Pracujte na tom a uvidíte, že sa na vás ľudia budú pozerať inak. Nemôžete pracovať v službách Jeho veličenstva, keď namiesto ruky podávate mŕtvu rybu a svoje meno nezrozumiteľne zamrmlete.

Dodržte slovo

Ak vám agent 007 povie, že zomriete, rovno si začnite písať závet. Je isté, že onedlho budete mŕtvy. Asi ste už zažili, že nie je žiaden problém niečo sľúbiť, no skutočne ceníme človeka, ktorý veci dokončí. Nakoniec, oceňujeme atlétov, ktorí dobehnú do cieľa, nie tých, ktorí vyštartujú. Zaujímavé to začína byť až vtedy, keď sa veci začnú kaziť. V takých chvíľach sa oddeľujú chlapci od mužov.
Nestanete sa obávaným dobrodruhom, ak zloduchovia nebudú vedieť, že po nich pôjdete až do konca.

Buďte šéfom

Videli ste niekedy, že by sa agent Jeho veličenstva hral so svojím vreckovým plameňometom alebo raketometom v opätku? Nie! Nehrozilo, že by ho dostali pri chatovaní alebo fotení selfie. Technológie totiž nemajú ovládať nás, ale my ich. Bond zjavne vedel, kedy je pravý čas použiť správny nástroj. Ak ste na facebooku počas večere s krásnou Bond girl, tak je zjavné, že šéfom nie ste vy, ale sociálne siete. Snažte sa, aby technológie slúžili na splnenie misie, nie aby vám rozkazovali.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Lekcie mužnosti: Radosť z konania

Oblečte sa

Ja viem, ja viem, oceňovať dobré oblečenie je povrchné. Alebo že by nie tak celkom? Zdá sa, že na tom záležalo storočia, ale niekedy v posledných rokoch sme sa odovzdali myšlienke, že „tepláky najvác” a „tepláky hocikedy-hocikam”. Skutočne? Nebuďte teda prekvapený, ak vám vysnívanú dámu odvedie niekto, kto je rovnako kvalitný chlap ako vy, iba je vhodnejšie oblečený. Samozrejme, že to chce investíciu, ale pri troche kreativity nemusíte zarábať ako britský agent. To, ako sa chlap oblieka, o ňom tiež čosi hovorí. Čo chcete povedať vy?

Nebojte sa zbraní

Bond nepatrí medzi hrdinov, ktorí by sa chválili svojimi zbraňami. Napriek tomu ich zvláda bravúrne. Napadlo vám niekedy, aké to je vystreliť z pištole? Nikto netvrdí, že sa z vás musí stať militantný šialenec, ale aj pacifistovi sa môže hodiť, keď bude vedieť bezpečne vybrať zásobník, či zaistiť zbraň. Svoje osobné dôvody som popísal v inom článku. Ak už fanúšikom zbraní ste, pamätajte na to, že pištoľ je tak kvalitná, ako jej majiteľ. V prípade 007 teda nemusíme mať žiadne obavy.

Tešte sa zo života

Napriek všetkým nepriateľom a nebezpečenstvám si James Bond užíval možnosti okolo seba. Nepamätám si, že by sa niekedy zrútil alebo odmietol pokračovať. Nechajte si v živote aj priestor, kedy si oddýchnete a pozriete sa na veci z tej lepšej strany. Život v skutočnosti nie je neustály boj. Existujú aj pokojné časy medzi jednotlivými dielmi. Nájdite si niečo, z čoho sa budete tešiť aj pod tlakom. Ak je to možné, vnímajte výzvy ako zbieranie nových skúseností a tréning.

Je niečo iné, v čom vám agent 007 imponuje? Bol vaším detským hrdinom? Podeľte sa o to v komentároch.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Prečo by mal byť každý muž silný (1.)

Článok bol inšpirovaný artofmanlines.com


korektúra: Ivana Badiarová
fotografia: the007dossier.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *