Muž, čo tvorí kultúru 1

Muž, čo tvorí kultúru

Muž, čo tvorí kultúru 3

Každý muž svojím životom tvorí nejakú kultúru. Môže to byť pozitívne alebo negatívne. Tá pozitívna môže mať oveľa väčší dosah a následky, ako si predstavujete. Nie vždy potrebujete mať kvalifikáciu psychológa alebo terapeuta na to, aby ste dokázali pozitívne ovplyvniť ďalších ľudí.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Keď sa stretnú chlapi na kope, zväčša je to sranda. Uťahujeme si jeden z druhého, používame vtipy, ktorým rozumieme iba v skupine. Myslím, že to k nám jednoducho patrí a je to súčasť mužskej kultúry. Je však aj niečo viac. Sám za seba si predstavujem, že spôsob života, ktorým žijem, by mohol povedať ostatným chlapom, že ich vnútro a potenciál, ktoré majú, stojí za to prebudiť. To je kultúra, ktorú by som rád predstavoval.

Sú muži, ktorí prezentujú kultúru kritiky (aj kritika má svoje miesto), ale sú muži, ktorí žijú tak, že vás inšpirujú bez toho, aby upozorňovali, že robia veci lepšie ako vy. Chcelo by to chlapov, čo vytvoria prostredie, kde ostatní nebudú chcieť skrývať svoje neúspechy a predstavy, ale budú otvorení. Bolo by fajn, keby o vás mladí chalani vedeli, že keď sa na vás obrátia, nebudú zosmiešnení. Nestáva sa už často, že by sme sa snažili opraviť, čo nefunguje. Radšej si kúpime nové. Rád by som však bol ten, kto prináša možnosť pracovať na tom, čo nefunguje.

Nepôjde to, samozrejme, tak, že si na seba oblečiem tričko s nápisom „Vytváram inšpirujúcu kultúru”. Na druhej strane, nie je to nijak zložité. Žijem to, čo píšem a hovorím. Pýtam sa chlapov na veci, ktoré dávajú zmysel, počúvam ich, odpovedám na ich otázky, hľadám s nimi výzvy a odpovede. Aktívny život v kombinácii s úprimným záujmom o životy iných mužov.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Čo ženy považujú za mužné a čo nie - Mužov sprievodca galaxiou vzťahov

Môže mať teraz niekto, kto s vami trávi čas, pocit, že bude o niečo lepší človek?

Na takomto živote musíme, samozrejme, pracovať. Jednak makať na svojom charaktere a na druhej strane cvičiť priamosť medzi priateľmi. Pýtať sa veci priamo, nechodiť okolo horúcej kaše. Keď kamoš telefonuje rozčúlene s manželkou, opýtajte sa, či je všetko v poriadku. Ak máte pocit, že niekto bočí od skupiny, choďte za ním a pýtajte sa, čo sa deje. Veľa zlých rozhodnutí pramení z toho, že sme ich nemali s kým prebrať.

Dôležité je, aby ste to nehrali na dokonalého. Ak chcete pomôcť ľuďom okolo seba, buďte pripravení odhaliť svoje pochybenia. Iba tak je váš život uveriteľný.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

To, čo som vám popísal, je súčasťou zdravej mužskej kultúry. Je to dôležitá súčasť dobrej partie a nevyhnutná výbava priateľstva. Pracujme na tom, aby ste vy a aj ja šírili kultúru, z ktorej budú celkom jasne viditeľné zdravé mužské hodnoty.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: unslash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *