Protect this house. I will. 1
Život muža

Protect this house. I will.

roberto-catarinicchia-225830

Minimálne pred siedmimi rokmi bola reklamným heslom Under Armour myšlienka „Protect this house. I will.”. Inšpirujúce vety, ktoré môžu mať mnoho presahov. Takže, čo všetko je mužov „dom” a ako ho chrániť? 

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Môj „dom” je všetko, za čo nesiem zodpovednosť. Ja sám, moja rodina a domov, práca, spiritualita. Nesiem úlohu chrániť ho za každú cenu. Mám na to všetky schopnosti a nástroje. Jediné, čo ma môže zastaviť, je slabá vôľa, alebo nevedomosť. Bez ohľadu na to, ak neubránim svoje kráľovstvo ja, nemá to dôvod robiť nikto iný. Ak máte skvelú partnerku/manželku ako ja, ide to ľahšie, no napriek tomu, pri zlyhaní sa spoločnosť pozerá na muža. Je to fér? Nepodstatné. Moja úloha je chrániť, zabezpečovať, tvoriť a viesť.

Dnes som počul Zuzanu Navarovú spievať frázu „Kdo nosí klobouk, ještě není chlap” a presne to sa nám môže udiať. Tvárime sa, že nám prislúcha status, ktorý však nenapĺňame. Načo zarábaš peniaze, ak nemáš vybudovanú blízkosť so svojimi deťmi? Prečo trénuješ, ak nie si užitočný svojim priateľom? Tvoja a moja úloha je chrániť svoj dom s láskou, víziou, spravodlivo, milosrdne, odvážne, s nasadením.

Ako to robím ja? Nedovolím, aby môj priestor ovládlo nič, s čím nesúhlasím. Moje telo sa nestane závislým na ničom, čo by ho ničilo, alebo oslabovalo. Žiadna závislosť na alkohole, drogách, porne a podobne. Naopak, trénujem telo, aby bolo podriadené mysli. V našej rodine nemá priestor žiadna forma ponižovania alebo nelásky. Toto je náš dom, naše kráľovstvo. Hovoríme spolu, sme otvorení, odpúšťame si. V práci sa snažím stáť pevne na hodnotách. Je to vec osobnej cti. Byť poctivý, neustupovať podvodom, nezarábať nečestne. Čo však považujem za veľmi dôležité, je vnútorný svet a starostlivosť oň. Ak sa muž nedokáže postarať sám o seba, ako by sa dokázal postarať o niekoho iného? Potrebujem čítať, vzdelávať sa, rozjímať, brúsiť charakter medzi inými mužmi.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   219. Podcast Mužom.sk: Moudrost vlků (Elli H. Radingerova)

Ako na to?

Mám jasnú víziu. Čo chcem pre moju rodinu? Čo očakávam od seba? Ako bude vyzerať moja práca? Kam smeruje môj život?

Komunikujem jasne, čo chcem a čo nie. Ak to neurobím ja, neurobí to nikto iný. Dobrých ciest môže byť viac, ja sa rozhodujem pre jednu a som pripravený niesť zodpovednosť.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Očakávam, že život môže priniesť čokoľvek. Chránim, zabezpečujem, tvorím a vediem. Toto je môj dom a čo sa doň bude chcieť dostať, musí prejsť cezo mňa.

Chráňte svoj dom. Ja budem!


korektúra: Ivana Badiarová
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

2 komentáre

  1. Keď sa bavíme o ochrane domova – aký je tvoj názor na reálnu držbu zbrane ?

    • Popravde nemám jednoznačnú odpoveď. Na druhú stranu, už dvakrát som bol na kurze základnej manipulácie so zbraňou v Tactical Combat Academy a mám slabosť pre Glock-y. Nemám pocit, že by som potreboval nosiť zbraň, ale rozumiem, ak niekto zbraň nosí. Čo považujem za potrebné je, aby muž vedel manipulovať so zbraňou pre prípad, že bude potrebovať vybrať zásobník a náboj z komory, alebo ju len preniesť zo zeme na stôl, ak sa niekde zbraň náhodou objaví. Určite mám obavu, keď vidím, aký rôzni ľudia môžu vlastniť zbrane, takže som za prísnu kontrolu.

      Nevylučujem, že dospejem do bodu, keď zbraň budem mať, no myslím, že mať zbraň znamená investovať čas a peniaze do neustáleho tréningu a ani jednu z týchto vecí momentálne nemám navyše. Vďaka za otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*