Sir Adrian Carton de Wiart 1
Život muža

Sir Adrian Carton de Wiart

Sir_Adrian_Carton_de_Wiart_by_Sir_William_Orpen

Angličtina pozná výraz “badass”, pre ktorý sa mi ťažko hľadal preklad. Slovo, ktoré by trafilo nielen význam, ale aj úplný obsah. Až dodnes. Teraz už totiž viem, že preklad slova badass je sir Adrian Carton de Wiart.

Pravdepodobne ste o tomto mužovi nikdy nepočuli. Ak hľadáte inšpiráciu pre mužnosť, odhodlanie, odvahu a mnoho ďalších vlastností, prečítajte si krátky prelet jeho životom.
Adrian Carton de Wiart sa narodil v roku 1880 v Bruseli. Ako 19 -ročný sa prihlásil do britskej armády, aby mohol bojovať v Búrskej vojne. Tam utrpel priestrel pľúc, s ktorým ešte ďalej bojoval.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Mnohým mužom by to ako skúsenosť stačilo.

On však nastúpil k 2.ľahkému jazdeckému pluku a neskôr bol prevelený k 4.dragúnskemu pluku.

V 1. svetovej vojne slúžil v Somálsku. Tam bol pri útoku zranený do tváre a prišiel o ľavé oko. Ďalší rok odišiel do Francúzska, kde pôsobil ako veliteľ. Popritom bol sedemkrát zranený. Adrian si po priestrele dlane, keď mu doktor odmietol amputovať dva prsty, tieto odstránil sám. Prišiel o ľavú ruku, o rok neskôr utrpel priestrel lebky a kotníka, prestrelili mu bok, pri Cambrai nohu a nakoniec pri Arase ucho.

Stačilo by vám to?

V 2. svetovej vojne pôsobil v tajných službách na území Poľska. Prežil dva pády lietadla, dokonca sa mu podarilo utiecť zo zajateckého tábora, kde ho držali Taliani. Nejaký čas pôsobil ako pravá ruka Winstona Churchilla, napríklad pri rokovaniach na konferencii v Káhire.

Mali by ste dosť?

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Sir de Wiart popritom všetkom stváral kúsky, ako z najlepšej bondovky. Pašovanie dela z Budapešti, sekundovanie súbojov, bitka s kozákmi na idúcom vlaku… Jeho život bol ovenčený mnohými vyznamenaniami. Po smrti manželky sa druhýkrát oženil so ženou o 23 rokov mladšou.
O svojom živote píše v knihe Happy Odyssey – The Memoirs of Lieutenant-General Sir Adrian Carton de Wiart, Carton de Wiart 1950.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Začnime tu - Odvaha

Korunou jeho života sú mnohé jeho výroky, kde opisuje svoje zážitky ako zábavné, vzrušujúce, alebo ich prirovnáva k vytrhnutiu zuba.

B-A-D-A-S-S!

A teraz si predstavte, že sa takýto potenciál a odhodlanie nachádza aj vo vašom vnútri. Stačí ho iba vydolovať.

British_Generals

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

korektúra: Ivana Badiarová

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*