Guľka v hrudníku 1

Guľka v hrudníku

Teddy

Viete, ako sa povie smrteľná mužská choroba na šesť?
SOPLÍK…

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO


Tak tento u žien obľúbený vtip som počul niekoľkokrát. Rád by som mal viac argumentov proti, no napriek tomu som sa mnohokrát stretol s chlapmi, ktorých vyradilo obyčajné nachladnutie. Nakoniec, občas som bol v podobnom stave “smrteľnej nádchy” aj ja sám. Existuje však typ inšpiratívnych mužov, ktorých od cieľa, sľubu či povinnosti nedokáže zastaviť nič. Patríte medzi nich?

Theodore Roosevelt celkom určite.

Dvadsiaty šiesty prezident USA bol celkom určite mužom, ktorého životopisu sa oplatí venovať pozornosť. Z toho dôvodu sa k nemu ešte niekoľkokrát rád vrátim. Dnes by som však pozornosť upriamil na krátky okamih v jeho živote.

V roku 1912 kandidoval Roosevelt po tretíkrát na funkciu hlavy Spojených štátov. 14. októbra 1912 ho čakalo vystúpenie v štáte Wisconsin. Ešte pre začiatkom prejavu sa v dave objaví zbraň a zaznie výstrel. Strelcom je potulný kazateľ John Schrank. Vďaka zásahu ďalšieho človeka  guľka netrafila hlavu, ale hrudník. Nasleduje dych vyrážajúca situácia.

Theodore Roosevelt vychádza na tribúnu so slovami: “Priatelia, prosím vás, aby ste sa utíšili tak ako je to len možné. Neviem, či ste si to stihli uvedomiť, ale práve som bol postrelený.” “Zabiť losa si však vyžaduje viac ako toto.”

Atentátnikova guľka prešla cez 50 strán poznámok prejavu, oceľové púzdro na okuliare a uviazla v hrudníku. Roosevelt, ako skúsený vojak a lovec, usúdil, že pokiaľ nevykašliava krv, projektil nezasiahol pľúca a odmietol okamžité ošetrenie. Naopak, ešte 90 minút rečnil, kým bol odvezený do nemocnice.

Pri pohľade na takéto odhodlanie mi každé moje prechladnutie, ktoré ma vyradí, príde zahanbujúce. Skutočnosť, že sa v histórii, ale možno aj v mojom okolí, nachádzajú takíto muži, je veľmi motivujúca.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Memento mori

Otázkou zostáva, či svoje ciele, slová a predsavzatia považujem sám pred sebou alebo okolím za záväzné a nezastaví ma ani “guľka v hrudníku”.

Assissination Bullet Damage

Poznáte podobne inšpiratívne udalosti? Čo inšpiruje vás?

Podeľte sa v komentároch.

 

korektúra: Ivana Badiarová

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *